Aasta on 2026 ehk et 6 aastat on möödunud viimasest avalikust postitusest siin lehel (arhiivis on 2021-2022 vahemikust ka paar alustatud postitust, mille lõpetamiseks tundub, et jäi sõnadest puudu või komistasin tol ajal kujuneda tahtva perfektsionismi taha). Võin üsna kindel olla, et ühtegi lugejat siin alles ei ole, nii et vabadus kirjutada, mida iganes ma tahan, on seda suurem. Barjäär sisenemiseks on madalam kui kunagi varem. Kuigi ma ei ole 6 aastat kirjutamisest pausi pidanud, vaid mu sõnad on rohkem leidnud endale kodu paberilehtedel, on see koht siin endiselt pisut maagiline. Üle 1300 postituse vahemikus 2007-2020. Praktiliselt kolmandik mu elust (aga veidi ikkagi vähem, onju) jäädvustatud ühte interneti konteinerisse. Kui ma eile ja täna siia üle pika aja neid postitusi lugema tulin, siis ma olin nii tohutult tänulik iseendale. Kui palju hetki, mida ma ei mäletaks, kui poleks seda kohta mulle meenutamas. Kui palju versioone minust endast, kes vajuksid unustusse, kui ma ei olek...
Sina hindasid üle?
VastaKustutaNüüd äkki?
Hindasin üle jah, aga see on minu jaoks hea otsus. Ma arvan, et nii on lihtsam ja mugavam. Minu egoistliku vaatepunkti arvamus.
VastaKustutaAga arvad Sa, et Sa said aru, mis sõna see oli?
"Parimad sõbrad on ülehinnatud."
VastaKustutaMa leian, et selline lause kehtib ainult inimeste puhul, kellel ei ole parimat sõpra olnud... Ülehinnatud ei saa olla inimene, kes mõistab sind täielikult, armastab jäägitult ja on ennastohverdav kogu teie suhte jooksul. Maailma kõige kallim inimene ei saa olla ülehinnatud, sest ta on hindamise skaalast väljaspool, hindamatult väärtuslik.
Minu arvamus... Aga ma ootan Su vastust, arvamust ja minu argumendi ümberlükkamist Sinu seisukoha järgi.
Toredat sulalume õhtut. (;
Haa, äkki ma panin mööda selle sõnaga. See oleks naljakas.
VastaKustutaEi, tegelikult Sa panid täppi. Aga minu arust on lihtsam kui on ainult sõbrad, mitte parimad sõbrad. Selline väide ei tohiks muuta minu suhteid kellegagi, sest pmst on see ainult sõnade mäng, aga siiski.
VastaKustutaOn ka neid kellega rohkem aega veedad ja keda rohkem armastad ja kõike muud, aga kui nad on lihtsalt sõbrad, siis ei ole kohustusi. Siis on mul, kui egoistlikul inimesel, parem. Mult ei oodata midagi suurt vaid oodatakse lihtsalt olemasolu ja toetust. Mind ei süüdistata. Jah, see vist ongi kõige olulisem. Kellelgi pole siis mind õigust süüdistada.
Ja usu mind, ma tean suurepäraselt, mis tunne on omada parimat sõpra.
Ma usun, et Sa ilmselt ei mõista praegu mu juttu. Ma olen üsna kindel, et ma olen ainuke, kes seda jäägitult mõistab, aga see on minu jaoks oluline. Ma vajan hädasti sõpru, aga ma tahan lahutada liite parim. See ei sobi. See on kuri liide.
Ja sul on õigus.
VastaKustutaSul on suuresti õigus.
sa hirmutad mind. ma mõistan sind küll, enda arvates üsna hästi mõistan, kui arvestada mu enda olukorda. sellegipoolest sa hirmutad mind.
VastaKustutaSümmeetria: Ma millegi pärast arvasin, et Sa saad aru.
VastaKustutaMai: Sa olid üks inimestest, kelle pärast ma alguses seda sõna "sõbrad" välja ei kirjutanud, sest ma aimasin, et sa ei saa päris hästi aru, mida ma mõtlen. Aga siiski on see lause mõeldud nii, et minu suhted ei tohiks kellegagi sellepärast muutuda. Need on minu sõnad, aga need ei muuda minu tundeid. Kõik ei peagi aru saama sellest. Hea kui keegigi saab, kui ma iségi saan.